Par mums

4Facts.org ir faktu pārbaudes platforma, ar kuru mēs - Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica” un jaunuzņēmums “Toneboard” - vēlamies dot savu artavu viltus ziņu atmaskošanā.

Kāpēc tas ir svarīgi? Mūsdienās arvien aktuālāks kļūst jautājums par to, kam no internetā publicētā ticēt un kam ne. Mūsu radītais rīks veidots, lai izglītotu sabiedrību par viltus ziņu atpazīšanas pazīmēm un ļautu ikvienam veikt vienkāršotu faktu pārbaudi izklaidējošā veidā.

Ar 4Facts.org vēlamies padarīt faktu pārbaudi masveidīgu, lai izdotos maldinošus rakstus atpazīt ātrāk un tādā veidā ierobežot to izplatību.

Inga Spriņģe
4Facts idejas autore
Inga ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica dibinātāja un redaktore, kura rok un rok, kamēr aizrok līdz patiesībai.
Mārtiņš Vaivars
4Facts idejas autors
Mārtiņš ir jaunuzņēmuma Toneboard un debašu kustības “QUO tu domā” līdzdibinātājs, kuru interesē demokrātijas stiprināšana gan ar, gan bez tehnoloģiju palīdzības.
Artūrs Priedītis
4Facts idejas autors
Artūrs ir jaunuzņēmuma Toneboard līdzdibinātājs un tehniskais direktors, kurš ir apsēsts ar tehnoloģiju pasauli - mašīnmācīšanos, datu analīzi, kriptogrāfiju un daudz ko citu.
Aija Krūtaine
4Facts projekta vadītāja
Aijai ir gandrīz 15 gadu pieredze medijos, cita starpā strādājot ziņu aģentūrās BNS un Reuters, kur apgūta faktu pārbaudīšanas māksla un nostiprināta pārliecība par to, ka faktiem IR nozīme.
Mārtiņš Balodis
4Facts programmētājs
Mārtiņš ir sociāli atbildīgs programmētājs ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi un viens no Open Data entuziastiem, kurš visas trakās un daudzās idejas ap 4Facts uzbūvi ieviesis dzīvē.
Kristaps Berzinskis
4Facts dizaineris
Kristaps ir dizaina burvis, kurš iepriekš slīpējis tādus digitālos projektus kā Infogram un Digital Freedom Festival, un tagad radījis arī 4Facts vizuālo identitāti.